Horská cesta Červenohorské sedlo – Praděd - Ovčárna – Kouty nad Desnou, 24km

Středně náročná celodenní turistická cesta po hlavním hřebeni Jeseníků v délce 23km. Výchozím bodem naší cesty je neplacené parkoviště na Červenohorském sedle ( 1013m.n.m.) kde zaparkujeme. Vyjdeme jižním směrem po červené turistické značce směr Ovčárna – Praděd. Zprvu široká pohodlná lesní cesta protínající sjezdovky lyžařské areálu, obchází vrchol Velkého Klínovce z východní strany a pokračuje po vrcholové pěšině na 2,5km vzdálený vrchol Výrovky (1167 m.n.m.). Hřebenovka pokračuje bez většího převýšení na 1,5km vzdálený Malý Jezerník (1208 m.n.m.). Po kamenité pěšině doplněné dřevěnými chodníky stoupáme na vřesoviště Velký Jezerník (1309 m.n.m.) vzdálený 1,2km. Odtud již není daleko na turistickou chatou Švýcárna ( 1300m.n.m) vzdálenou necelých 6km z Červenohorského sedla. Legendární chata poskytne občerstvení a odpočinek.  Cesta pokračuje dál po „ červené „ k 2,5km vzdálenému rozcestí pod Pradědem. Dále pak po „modré" asfaltovou silnicí na 1,2km vzdálený vrchol Praděd ( 1491m.n.m.) Pokud nám to čas, počasí a kondice umožňuje sejdeme neznačenou asi 1,1km dlouhou pěšinou na chatu Barborka a dále na  600m vzdálenou „ Kurzovku" nebo vzdálenější Ovčárnu (1300m.n.m.). Odtud plánujeme opětovný návrat po červené turistické značce zpět na 3,8km vzdálenou Švýcárnu. Cesta pokračuje po „zelené" na 2,1km vzdálený rozcestník Kamzík (1190m.n.m) dále na asi 1,5km vzdálený rozcestník Petrovka (1050 m.n.m.) a sestupem na asi  2,7km vzdálenou chatu u Pelikána (610m.n.m). Do cíle na Roubenky Annaberg zbývá 2,5km které ujdeme po silnici kolem skiareálu Kouty. Tato horská cesta nás zavede na nejznámější a nejvyhledávanější část hřebene a legendární poutní místa, za pěkného počasí je úžasným putováním na které nezapomenete.

pozn.: Dopravu si zajišťuje host autobusovým spojem na Červenohorské sedlo (www.idos.cz), doporučený odjezd 8.30hod.

Zobrazit všechny tipy

Proč si vybrat penzion Filipovice v Jeseníkách?

Co u nás najdete?

Nový penzion
Grill
Sauna
Dětský koutek
Lyžarské sjezdovky
Parkování zdarma
Vybavená kuchyně
Wifi

Kudy a kam

V tomto období doporučujeme našim hostům navštívit :

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně

Třetí největší přečerpávací vodní elektrárna na světe a zároveň nejrozsáhlejší vodní energetické dílo a jediná přečerpávací vodní elektrárna na území ČR. To stojí za to vidět!

THERME-PARK Velké Losiny

THERME PARK, Velké Losiny - Luxusní relaxace kterou si nesmíte nechat ujít ...

Adrenalin Park Jeseník

Zábava pro celou rodinu.

Lipovské stezky

Na kole cestou necestou …

Faunapark

Tak trochu jiná ZOO …

Městské koupaliště Jeseník

Když léto tak u vody.

Restaurace - Křížový Vrch

Jen to nejlepší ...  .Pro vyjímečné události, romantickou večeři nebo oslavu významného jubilea, doporučujeme návštěvu restaurace Křížový Vrch.

Rozhledna Praděd - dominanta Jeseníků

Rozhledna na Pradědu , místo které musíte navštívit v létě i v zimě 

Rašeliniště - Rejvíz

Rašeliniště Rejvíz je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Jeseníkách , určitě se sem vypravte na výlet ...

HRAD SOVINEC

Hrad Sovinec je skvělou volbou pro výlet s dětmi.

Slezská Harta - údolní nádrž s čistou vodou

Slezská Harta - Letní výlet k vodě pro celou rodinu

Lom Žulový Vrch - Brankopy

Koupání v zatopených lomech Jesenicka

Zatopené lomy v okolí jsou skvělým typem na výlety za koupáním, spojené s procházkou v přírodě či vyjížďkou na kole. Oblast je jen cca 25km od penzionu.  

Koupaliště Červenka u Javorníku

Zcela nové koupaliště Červenka v obci Javorník cca 35km od penzionu Filipovice