Horská cesta Červenohorské sedlo – Šerák a zpět přes Vozku, 21km

Středně náročná celodenní turistická cesta po hlavním hřebeni Jeseníků v délce 21km. Výchozím bodem naší cesty je neplacené parkoviště na Červenohorském sedle ( 1013m.n.m.) kde zaparkujeme. Vyjdeme severním směrem po červené turistické značce směr Vřesová Studánka - Šerák. Široká pohodlná horská cesta, protínající jižní sjezdovky skiareálu nás po západním úbočí Červené Hory zavede na 3,6km vzdálené poutní místo Vřesová Studánka (1280 m.n.m.). Zde přejdeme na zelenou turistickou značku, která vede po hlavním hřebenu na nedaleké Kamenné Okno, asi 400m. Pokračujeme dále po  „žluté" která nás po dobrých 500m zavede do Sedla Pod Vřesovkou ( 1203 m.n.m.). Zde přejdeme na „červenou" a pokračujeme 1,7km na rozcestník Trojmezí (1315 m.n.m.) dále na  1km vzdálený skalnatý Keprník (1423 m.n.m) a 1,7km vzdálený rozcestník Pod Šerákem. Přejdeme na modrou turistickou značku která nás zavede na 300m vzdálenou Chatu Jiřího na Šeráku ( 1310 m.n.m.). Chata poskytuje občerstvení které jistě přijde vhod, stejně jako odpočinek v polovině cesty. Zpět se vydáme stejnou cestou až na Trojmezí, kde odbočíme po „žluté" na 1,5km vzdálený vrchol Vozky. 200m před vrcholem přecházíme ze „žluté" na „zelenou" a následuje asi 2 km přechod přes „ japonské zahrádky" do Sedla pod Vřesovkou (1203 m.n.m.). Cesta pokračuje po červené turistické značce na kilometr vzdálenou Vřesovou Studánku a 3,7km vzdálené Červenohorské Sedlo. Tato horská cesta nás vede po hřebeni Jeseníků, nejznámější a nejvyhledávanější částí hřebene s možností dalekých výhledů západním a východním směrem. Za pěkného počasí je úžasným putováním na které nezapomenete.

pozn.: Doprava si zajišťuje host vlastním vozem, doporučený odjezd 8.30hod.

Zobrazit všechny tipy

Proč si vybrat penzion Filipovice v Jeseníkách?

Co u nás najdete?

Nový penzion
Grill
Sauna
Dětský koutek
Lyžarské sjezdovky
Parkování zdarma
Vybavená kuchyně
Wifi

Kudy a kam

V tomto období doporučujeme našim hostům navštívit :

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně

Třetí největší přečerpávací vodní elektrárna na světe a zároveň nejrozsáhlejší vodní energetické dílo a jediná přečerpávací vodní elektrárna na území ČR. To stojí za to vidět!

THERME-PARK Velké Losiny

THERME PARK, Velké Losiny - Luxusní relaxace kterou si nesmíte nechat ujít ...

Adrenalin Park Jeseník

Zábava pro celou rodinu.

Lipovské stezky

Na kole cestou necestou …

Faunapark

Tak trochu jiná ZOO …

Městské koupaliště Jeseník

Když léto tak u vody.

Restaurace - Křížový Vrch

Jen to nejlepší ...  .Pro vyjímečné události, romantickou večeři nebo oslavu významného jubilea, doporučujeme návštěvu restaurace Křížový Vrch.

Rozhledna Praděd - dominanta Jeseníků

Rozhledna na Pradědu , místo které musíte navštívit v létě i v zimě 

Rašeliniště - Rejvíz

Rašeliniště Rejvíz je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Jeseníkách , určitě se sem vypravte na výlet ...

HRAD SOVINEC

Hrad Sovinec je skvělou volbou pro výlet s dětmi.

Slezská Harta - údolní nádrž s čistou vodou

Slezská Harta - Letní výlet k vodě pro celou rodinu

Lom Žulový Vrch - Brankopy

Koupání v zatopených lomech Jesenicka

Zatopené lomy v okolí jsou skvělým typem na výlety za koupáním, spojené s procházkou v přírodě či vyjížďkou na kole. Oblast je jen cca 25km od penzionu.  

Koupaliště Červenka u Javorníku

Zcela nové koupaliště Červenka v obci Javorník cca 35km od penzionu Filipovice