LIKÉRKA BAIRNSFATHER - prvotřídní světové likéry z Domašova

Jen 10min chůze od penzionu, po silnici směrem na Videlské sedlo můžete navštívit místní skvělou likérku. Tradičním způsobem podle prastaré receptury a čistě přírodní cestou zde produkují ty nejkvalitnější likéry. Velmi zajímavý příběh vzniku zdejší výroby i životní cesty majitele naleznete na domovské stránce www. bairnsfather.net . Bairnsfather Distillery je prostřednictvím pana Kylea Bairnsfathera důkazem že uspět lze kdekoliv i proti nepřízni osudu, jen se to nesmí vzdát.

Vřele doporučujeme všem našim hostům jako krátkou procházku po obědě čí v podvečer navštívit jedinečnou místní likérku Bairnsfather Distillery. Po telefonickém objednání je možná prohlídka výroby spojená s degustací a zakoupením světově nejkvalitnějších likérů ze 100% přírodních surovin a neupravené kojenecké vody z podzemního pramene. Od roku 1992 vyrábí Bairnsfather Destillery hlavně bylinné likéry a alkoholické nápoje s jediným cílem: být nejkvalitnější, používat nejčistší líh, vodu a byliny. Místní výrobky exportují do celého světa a konzumují se tam, kde lidé poznají, co to je kvalita a rozdíl mezi ručně vyráběnými likéry z bylin a průmyslovou výrobou lihovin z trestí a barviv. Pro výrobu zdejšího jedinečného a velmi ceněného absinthu používá Kyle Birnsfather pouze byliny, kvalitní líh, cukr a neupravenou vodu z podzemního pramene. Základem tradičního způsobu výroby jsou prastaré recepty pro lékárníky a drogisty z 18. století, které bylo zlatou dobou likérnictví. Původním důvodem pro pití alkoholu bylo totiž zlepšení svého zdraví, a proto říkáme při přípitku - “na zdraví”.  Cílem zdejší výroby je připomenout lidem léčivou minulost alkoholu a uvést na trh nejkvalitnější alkoholické nápoje vyráběné z léčivých bylin na základě historických léčivých elixírů. Takže neváhejte, přiďte do Bairnsfather Distillery a připijte si na zdraví s Kylem…

Bairnsfather Family Distillery s.r.o. Domašov 490  Bělá pod Pradědem 79085  Czech Republic

www.bairnsfather.net

tel. +420 777327468

majitel společnosti:  Kyle Bairnsfather, kyle@bairnsfather.net 

Zobrazit všechny tipy

Proč si vybrat penzion Filipovice v Jeseníkách?

Co u nás najdete?

Nový penzion
Grill
Sauna
Dětský koutek
Lyžarské sjezdovky
Parkování zdarma
Vybavená kuchyně
Wifi

Kudy a kam

V tomto období doporučujeme našim hostům navštívit :

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně

Třetí největší přečerpávací vodní elektrárna na světe a zároveň nejrozsáhlejší vodní energetické dílo a jediná přečerpávací vodní elektrárna na území ČR. To stojí za to vidět!

THERME-PARK Velké Losiny

THERME PARK, Velké Losiny - Luxusní relaxace kterou si nesmíte nechat ujít ...

Adrenalin Park Jeseník

Zábava pro celou rodinu.

Lipovské stezky

Na kole cestou necestou …

Faunapark

Tak trochu jiná ZOO …

Městské koupaliště Jeseník

Když léto tak u vody.

Restaurace - Křížový Vrch

Jen to nejlepší ...  .Pro vyjímečné události, romantickou večeři nebo oslavu významného jubilea, doporučujeme návštěvu restaurace Křížový Vrch.

Rozhledna Praděd - dominanta Jeseníků

Rozhledna na Pradědu , místo které musíte navštívit v létě i v zimě 

Rašeliniště - Rejvíz

Rašeliniště Rejvíz je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Jeseníkách , určitě se sem vypravte na výlet ...

HRAD SOVINEC

Hrad Sovinec je skvělou volbou pro výlet s dětmi.

Slezská Harta - údolní nádrž s čistou vodou

Slezská Harta - Letní výlet k vodě pro celou rodinu

Lom Žulový Vrch - Brankopy

Koupání v zatopených lomech Jesenicka

Zatopené lomy v okolí jsou skvělým typem na výlety za koupáním, spojené s procházkou v přírodě či vyjížďkou na kole. Oblast je jen cca 25km od penzionu.  

Koupaliště Červenka u Javorníku

Zcela nové koupaliště Červenka v obci Javorník cca 35km od penzionu Filipovice