Kudy a kam

Zajímavosti, hystorické památky, relax
Bělá v pohybu – to je velmi zajímavé dovednostní a vědomostní centrum pro malé i velké návštěvníky. Děti si zde můžou hrát zkoušet a objevovat své schopnosti a dovednosti. Svou různou a bohatou nabídkou zaujme děti všech věkových kategorií i dospělé. Jen 8km od nás zabavíte sebe i své děti. Bližší informace na www.belavpohybu.cz

Restaurace kde se dobře najíte
Rybí restaurace u Zeleného Budžese je jen 150m od penzionu a kromě výborných rybích specialit nabízí i jídla klasická. Výborné jídlo, točené pivo a krásné prostředí venkovní zahrádky u rybníčku

Restaurace Hotelu Stará Pošta – výborná restaurace 1km od penzionu, vřele doporučujeme navštívit skvělou kuchyni hotelu, více informací na www.hotelstarapošta.cz

Pro skutečné gurmány, doporučujeme navštívit vynikající restauraci Bobrovník , kterou najdete cca 12 km od penzionu směr Lipová lázně, více na www.bobrovnik.cz

Skutečně nevšedním zážitkem je večeře v restauraci Křížový vrch, nádherné místo , výborná kuchyně a nezapomenutelný zážitek. Vřele doporučujeme. Více informací na www.krizovyvrch.cz

V sousedství penzionu se nachází Relax centrum, kde je možné provozovat následující sporty - bowling, squash, tenis, minigolf, stolní fotbal, kulečník, šipky. Jen pár metrů od penzionu stojí místní likérka zaměřená na tradiční výrobu absinthu a dalších bylinných likérů, po dohodě je možná exkurze. Doporučujeme prohlídku PVE Dlouhé Stráně, Wellness centrum v 17 km vzdálené Karlově Studánce a termální park ve Velkých Losinách 30 kilometrů od penzionu.

Turistika a výlety na kole
Cílem celodenních turistických výletů jsou zejména vrcholy Praděd a Šerák, na které se vydáte po hřebenovce nejlépe z blízkého Červenohorského sedla. Dále doporučujeme navštívit zejména rozhlednu Zlatý chlum, Čertovy kameny, Křížový vrch a rašeliništní oblast Rejvíz ( www.rejviz.info) , Rešovské vodopády ( www.vodopady-resov.cz ), hrad Sovinec (www.hradsovinec.cz) , jeskyně na Pomezí a Špičáku ( www.jeskynecr.cz) , lázně Karlova Studánka ( www.kstudanka.cz) s naučnou stezkou Bílá Opava končící na Ovčárně pod Pradědem, Lázně Jeseník ( www.priessnitz.cz ) , Fauna Park ( www.faunapark-ops.cz ) a Lesní bar v Lipové ( www.lesnibar.wordpress.com) a spoustu dalších zajímavostí.

Doporučujeme prohlídku PVE Dlouhé Stráně ( www.dlouhe-strane.cz) . Podle vašeho uvážení je možno využit množství turistických tras, cyklotras pro horská kola, sportovních aktivit a výletů za památkami čí celou řadou zajímavých míst. Jeseníky jsou úžasné hory, které stojí za vaši pozornost. Pro návštěvníky máme dále připravenu nabídku různých aktivit a zajímavých programů.

Letní aktivity u vody
Krytý bazén v České Vsi ( www.krytybazen.jesenicko.com ) je vzdálen 12 kilometrů, wellness centrum v Karlově Studánce 17 kilometrů ( www.horskelazne.cz) a termální park ve Velkých Losinách ( www.termaly-losiny.cz) 30 kilometrů. Velký , nově zrekonstruovaný plavecký areál lze navštívit v Jeseníku ( www.koupaliste.tsj.cz) , zde jsou k dispozici dva bazény se skokanskými můstky a atrakcemi pro děti.


Zimní aktivity a Skiareály v okolí
Na dosah jsou četná lyžařská střediska. Nejblíže k nám ideální pro rodinné lyžování Skiareál Filipovice vzdálený od penzionu asi 1km www.skipark-filipovice.cz . Dále tradiční lyžařské středisko Červenohorské sedlo asi 7km www.cervenohorskesedlo.eu a Skiareál Kouty v Koutech nad Desnou asi 14km www.kouty.cz .

Zimní video Jeseníky

Proč si vybrat penzion Filipovice pro ubytování v Jeseníkách?

Co u nás najdete?

Nový penzion
Grill
Sauna
Dětský koutek
Lyžarské sjezdovky
Parkování zdarma
Vybavená kuchyně
Wifi

Kudy a kam

V tomto období doporučujeme našim hostům navštívit :

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně

Třetí největší přečerpávací vodní elektrárna na světe a zároveň nejrozsáhlejší vodní energetické dílo a jediná přečerpávací vodní elektrárna na území ČR. To stojí za to vidět!

Muzeum papíru a Ruční papírna – Velké Losiny

V současné době patří ruční papírna ve Velkých Losinách mezi nejstarší provozované ruční papírny v Evropě pracující na komerční bázi. 

Karlova Studánka - klenot Jeseníků

Karlova Studánka je lázeňská obec ležící v okrese Bruntál. Má 226 obyvatel, její katastrální území má rozlohu pouhých 46 hektarů. 

Horská cesta Ramzová – Domašov přes Výrovku, 16km

Středně náročná celodenní turistická cesta po hřebeni Jeseníků v délce 16km. Výchozím bodem naší cesty je parkoviště u lanovky Ramzová. 

Horská cesta Červenohorské sedlo – Praděd - Ovčárna a zpět., 23km

Středně náročná celodenní turistická cesta po hlavním hřebeni Jeseníků v délce 23km. Výchozím bodem  je neplacené parkoviště na Červenohorském sedle.

Zámek Velké Losiny

Na místě dnešního zámku stávala původně gotická vodní tvrz. V roce 1496 se losinské panství dostalo do držení pánů ze Žerotína, s nimiž zůstalo spojeno víc než tři století. Vysoká zadluženost pak vedla k prodeji statku Lichtenštejnům, v jejichž rodu zámek zůstal až do roku 1945.

THERME-PARK Velké Losiny

THERME PARK, Velké Losiny - Luxusní relaxace kterou si nesmíte nechat ujít ...

Sportovně rekreační areál Kociánov - Loučná nad Desnou

Sportovní areál pro malé i velké v centru Loučné nad Desnou vás zaměstná hrou po celý den. Naleznete zde nejlépe vybavené dětské hřiště v jeseníkách.

HISTORIE OBCE Domašov – Thomasberg

První písemná zmínka o obci Domašov – Thomasberg je z července roku 1284.

Adrenalin Park Jeseník

Zábava pro celou rodinu.

Zábavní centrum Bělá

Centrum dovedností a zábavy.

Lipovské stezky

Na kole cestou necestou …

Faunapark

Tak trochu jiná ZOO …

Městské koupaliště Jeseník

Když léto tak u vody.

Čertovy kameny

Kamenná vyhlídka s krásným výhledem do okolní krajiny.

Zlatý chlum

Rozhledna s bohatou historií a úchvatným výhledem do zdejšího kraje.

Restaurace - Křížový Vrch

Jen to nejlepší ...  .Pro vyjímečné události, romantickou večeři nebo oslavu významného jubilea, doporučujeme návštěvu restaurace Křížový Vrch.

Rozhledna Praděd - dominanta Jeseníků

Rozhledna na Pradědu , místo které musíte navštívit v létě i v zimě 

Rašeliniště - Rejvíz

Rašeliniště Rejvíz je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Jeseníkách , určitě se sem vypravte na výlet ...

HRAD SOVINEC

Hrad Sovinec je skvělou volbou pro výlet s dětmi.

Slezská Harta - údolní nádrž s čistou vodou

Slezská Harta - Letní výlet k vodě pro celou rodinu

Bike Park - Kouty nad Desnou

Bike Park Kouty – ráj bikerů jen 10km od nás

Jeskyně na Pomezí

Kdy jste naposledy byli v jeskyni ?   

Lom Žulový Vrch - Brankopy

Koupání v zatopených lomech Jesenicka

Zatopené lomy v okolí jsou skvělým typem na výlety za koupáním, spojené s procházkou v přírodě či vyjížďkou na kole. Oblast je jen cca 25km od penzionu.  

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.