Kudy a kam

Zajímavosti, hystorické památky, relax
Bělá v pohybu – to je velmi zajímavé dovednostní a vědomostní centrum pro malé i velké návštěvníky. Děti si zde můžou hrát zkoušet a objevovat své schopnosti a dovednosti. Svou různou a bohatou nabídkou zaujme děti všech věkových kategorií i dospělé. Jen 8km od nás zabavíte sebe i své děti. Bližší informace na www.belavpohybu.cz

Restaurace kde se dobře najíte
Rybí restaurace u Zeleného Budžese je jen 150m od penzionu a kromě výborných rybích specialit nabízí i jídla klasická. Výborné jídlo, točené pivo a krásné prostředí venkovní zahrádky u rybníčku

Restaurace Hotelu Stará Pošta – výborná restaurace 1km od penzionu, vřele doporučujeme navštívit skvělou kuchyni hotelu, více informací na www.hotelstarapošta.cz

Pro skutečné gurmány, doporučujeme navštívit vynikající restauraci Bobrovník , kterou najdete cca 12 km od penzionu směr Lipová lázně, více na www.bobrovnik.cz

Skutečně nevšedním zážitkem je večeře v restauraci Křížový vrch, nádherné místo , výborná kuchyně a nezapomenutelný zážitek. Vřele doporučujeme. Více informací na www.krizovyvrch.cz

V sousedství penzionu se nachází Relax centrum, kde je možné provozovat následující sporty - bowling, squash, tenis, minigolf, stolní fotbal, kulečník, šipky. Jen pár metrů od penzionu stojí místní likérka zaměřená na tradiční výrobu absinthu a dalších bylinných likérů, po dohodě je možná exkurze. Doporučujeme prohlídku PVE Dlouhé Stráně, Wellness centrum v 17 km vzdálené Karlově Studánce a termální park ve Velkých Losinách 30 kilometrů od penzionu.

Turistika a výlety na kole
Cílem celodenních turistických výletů jsou zejména vrcholy Praděd a Šerák, na které se vydáte po hřebenovce nejlépe z blízkého Červenohorského sedla. Dále doporučujeme navštívit zejména rozhlednu Zlatý chlum, Čertovy kameny, Křížový vrch a rašeliništní oblast Rejvíz ( www.rejviz.info) , Rešovské vodopády ( www.vodopady-resov.cz ), hrad Sovinec (www.hradsovinec.cz) , jeskyně na Pomezí a Špičáku ( www.jeskynecr.cz) , lázně Karlova Studánka ( www.kstudanka.cz) s naučnou stezkou Bílá Opava končící na Ovčárně pod Pradědem, Lázně Jeseník ( www.priessnitz.cz ) , Fauna Park ( www.faunapark-ops.cz ) a Lesní bar v Lipové ( www.lesnibar.wordpress.com) a spoustu dalších zajímavostí.

Doporučujeme prohlídku PVE Dlouhé Stráně ( www.dlouhe-strane.cz) . Podle vašeho uvážení je možno využit množství turistických tras, cyklotras pro horská kola, sportovních aktivit a výletů za památkami čí celou řadou zajímavých míst. Jeseníky jsou úžasné hory, které stojí za vaši pozornost. Pro návštěvníky máme dále připravenu nabídku různých aktivit a zajímavých programů.

Letní aktivity u vody
Krytý bazén v České Vsi ( www.krytybazen.jesenicko.com ) je vzdálen 12 kilometrů, wellness centrum v Karlově Studánce 17 kilometrů ( www.horskelazne.cz) a termální park ve Velkých Losinách ( www.termaly-losiny.cz) 30 kilometrů. Velký , nově zrekonstruovaný plavecký areál lze navštívit v Jeseníku ( www.koupaliste.tsj.cz) , zde jsou k dispozici dva bazény se skokanskými můstky a atrakcemi pro děti.


Zimní aktivity a Skiareály v okolí
Na dosah jsou četná lyžařská střediska. Nejblíže k nám ideální pro rodinné lyžování Skiareál Filipovice vzdálený od penzionu asi 1km www.skipark-filipovice.cz . Dále tradiční lyžařské středisko Červenohorské sedlo asi 7km www.cervenohorskesedlo.eu a Skiareál Kouty v Koutech nad Desnou asi 14km www.kouty.cz .

Zimní video Jeseníky

Proč si vybrat penzion Filipovice pro ubytování v Jeseníkách?

Co u nás najdete?

Nový penzion
Grill
Sauna
Dětský koutek
Lyžarské sjezdovky
Parkování zdarma
Vybavená kuchyně
Wifi

Kudy a kam

V tomto období doporučujeme našim hostům navštívit :

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně

Třetí největší přečerpávací vodní elektrárna na světe a zároveň nejrozsáhlejší vodní energetické dílo a jediná přečerpávací vodní elektrárna na území ČR. To stojí za to vidět!

Karlova Studánka - klenot Jeseníků

Karlova Studánka je lázeňská obec ležící v okrese Bruntál. Má 226 obyvatel, její katastrální území má rozlohu pouhých 46 hektarů. 

Wellness s bazénem - jen 6km od penzionu , Hotel Červenohorské Sedlo

Z lyží do bazénu - to je plavecký bazén na Hotelu Červenohorské Sedlo

THERME-PARK Velké Losiny

THERME PARK, Velké Losiny - Luxusní relaxace kterou si nesmíte nechat ujít ...

Sportovně rekreační areál Kociánov - Loučná nad Desnou

Sportovní areál pro malé i velké v centru Loučné nad Desnou vás zaměstná hrou po celý den. Naleznete zde nejlépe vybavené dětské hřiště v jeseníkách.

HISTORIE OBCE Domašov – Thomasberg

První písemná zmínka o obci Domašov – Thomasberg je z července roku 1284.

Adrenalin Park Jeseník

Zábava pro celou rodinu.

Zábavní centrum Bělá

Centrum dovedností a zábavy.

Lipovské stezky

Na kole cestou necestou …

Faunapark

Tak trochu jiná ZOO …

Městské koupaliště Jeseník

Když léto tak u vody.

SKIPARK Filipovice - jen 1km od penzionu

SKIPARK Filipovice - je ideální pro rodinné lyžování za přijatelnou cenu.

Restaurace - Křížový Vrch

Jen to nejlepší ...  .Pro vyjímečné události, romantickou večeři nebo oslavu významného jubilea, doporučujeme návštěvu restaurace Křížový Vrch.

Hotelová restaurace „ U Pošťáka“ Hotelu Stará Pošta

Hotelová restaurace „ U Pošťáka“ Hotelu Stará Pošta je asi 1km od penzionu a rozhodně se zde výborně najíte...

 

 

RELAX-WELLNESS Centrum Malysová

Vířivka/Masáž/Sauna – přednostní služby pro naše hosty

Rozhledna Praděd - dominanta Jeseníků

Rozhledna na Pradědu , místo které musíte navštívit v létě i v zimě 

HRAD SOVINEC

Hrad Sovinec je skvělou volbou pro výlet s dětmi.

Slezská Harta - údolní nádrž s čistou vodou

Slezská Harta - Letní výlet k vodě pro celou rodinu

LIKÉRKA BAIRNSFATHER - prvotřídní světové likéry z Domašova

Jen 10min chůze od penzionu, po silnici směrem na Videlské sedlo můžete navštívit místní skvělou likérku. Tradičním způsobem podle prastaré receptury a čistě přírodní cestou zde produkují ty nejkvalitnější likéry.

Lom Žulový Vrch - Brankopy

Koupání v zatopených lomech Jesenicka

Zatopené lomy v okolí jsou skvělým typem na výlety za koupáním, spojené s procházkou v přírodě či vyjížďkou na kole. Oblast je jen cca 25km od penzionu.  

Koupaliště Červenka u Javorníku

Zcela nové koupaliště Červenka v obci Javorník cca 35km od penzionu Filipovice